ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՌԴ կատարած պաշտոնական այցի երկրորդ օրը հանդիպում է ունեցել ՌԴ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Անկաշկանդ մթնոլորտում կազմակերպված հանդիպմանը ԱԺ նախագահն ընդհանուր գծերով ներկայացրել է  պաշտոնական այցի հանդիպում-քննարկումների արդյունքները, պատասխանել ներկաների հարցերին:
ՌԴ-ում ապրող հայերն անդրադարձել են  համայնքային խնդիրներին, քննարկել հայաստանյան հասարակական-քաղաքական կյանքին առնչվող մի շարք թեմաներ:
Զրույցը հիմնականում ընթացել է  հայրենադարձմանն առնչվող հարցերի շուրջ:
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ներկաներին խոստացել է  իր լիազորությունների շրջանակներում հարցերի բազմակողմանի ուսումնասիրման եւ կարգավորման վերաբերյալ հանձնարարականներ տալ:

On the second day of the official visit the delegation led by the RA NA President Alen Simonyan had a meeting with the representatives of the RF Armenian community.
At the meeting organized in the sincere atmosphere the NA President presented the results of the meeting-discussions of the official visit in general and answered to the attendees’ questions.
The Armenians living in the RF touched upon the community problems, discussed a number of themes concerning the public-political life in Armenia.
The talk mainly went on over the issues on repatriation.
The NA President Alen Simonyan promised those present to give assignments on multi-sided study and settlement of the issues within the framework of his authorities.