ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՌԴ կատարած պաշտոնական այցի երկրորդ օրը հանդիպում է ունեցել ՌԴ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Անկաշկանդ մթնոլորտում կազմակերպված հանդիպմանը ԱԺ նախագահն ընդհանուր գծերով ներկայացրել է  պաշտոնական այցի հանդիպում-քննարկումների արդյունքները, պատասխանել ներկաների հարցերին:
ՌԴ-ում ապրող հայերն անդրադարձել են  համայնքային խնդիրներին, քննարկել հայաստանյան հասարակական-քաղաքական կյանքին առնչվող մի շարք թեմաներ:
Զրույցը հիմնականում ընթացել է  հայրենադարձմանն առնչվող հարցերի շուրջ:
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ներկաներին խոստացել է  իր լիազորությունների շրջանակներում հարցերի բազմակողմանի ուսումնասիրման եւ կարգավորման վերաբերյալ հանձնարարականներ տալ:

Делегация во главе с Председателем НС А.Симоняном во второй день своего официального визита в РФ встретилась с представителями армянской общины России.
Председатель НС на встрече в непринужденной обстановке вкратце представил итоги официальных встреч и обсуждений, ответил на вопросы присутствующих.
Проживающие в РФ армяне затронули общинные проблемы, обсудили ряд тем, связанных с общественно-политической жизнью Армении.
В центре беседы были в основном вопросы репатриации.
Председатель НС А.Симонян пообещал присутствующим в рамках своих полномочий дать указания по всестороннему изучению и урегулированию проблем.